Mikrodermabrazja sposobem na zmarszczki, przebarwienia i blizny

Różnego rodzaju zabiegi złuszczające to skuteczny sposób na walkę z przebarwieniami, bliznami potrądzikowymi i nie tylko oraz zmarszczkami. Mikrodermabrazja dla wielu osób może okazać się rozwiązaniem skuteczniejszym niż tradycyjny peeling chemiczny – wikipedia.org. Zabieg ten jest rodzajem peelingu mechanicznego, który polega na złuszczaniu naskórka za pomocą ścierających go drobinek. Należy do najgłębiej złuszczających zabiegów, jakie może naszej skórze zafundować salon kosmetyczny. Warszawa ma wiele profesjonalnych gabinetów kosmetycznych – swiaturody.com, gdzie możemy poddać się temu rodzajowi złuszczania. W wyborze warto kierować się doświadczeniem pracujących tam osób i renomą salonu.

Nie jest zalecana przy cerze naczynkowej i z aktywnym ropnym trądzikiem – przy pojedynczych krostach możliwe jest po prostu ominięcie problematycznych obszarów – i nie zawsze wrażliwa skóra będzie ją dobrze tolerować. To jednak dobre rozwiązanie dla osób, które narzekają na widoczne przez kilka dni łuszczenie i podrażnienie po peelingach kwasowych. Po mikrodermabrazji widoczne będzie przejściowe zaczerwienienie i lekko zwiększona wrażliwości na dotyk, jednak przeważnie ustępują one do następnego dnia.

Ten rodzaj złuszczania polega na ścieraniu naskórka za pomocą głowicy z drobinkami diamentu lub korundu pod ciśnieniem. Oderwane martwe komórki są od razu zasysane, nie ma więc problemu z suchymi płatkami skóry uniemożliwiającymi zrobienie makijażu. Osoba przeprowadzająca zabieg ma możliwość dokładnej regulacji jego intensywności, a więc może przeprowadzić peeling powierzchniowy albo też dotrzeć do najgłębszych warstw naskórka w miejscach, gdzie mamy blizny lub zmarszczki na całej twarzy. Zabieg nie jest bolesny, przypominać może przyssanie końcówki odkurzacza do skóry.

Mikrodermabrazja pobudza skórę do odnowy, dzięki czemu zmarszczki i blizny stają się mniej widoczne, cera jest jędrniejsza i grubsza, ma więcej kolagenu. Przebarwienia po serii zabiegów znikają lub stają się prawie niewidoczne. Od razu po mikrodermabrazji zauważymy, że skóra jest gładsza, jaśniejsza, pory ulegają zmniejszeniu. Po usunięciu zewnętrznych warstw martwego naskórka cera lepiej wchłania składniki pielęgnacyjne, łatwiej wykonać makijaż, który dłużej się trzyma i nie uwidacznia nierówności. Jest to zabieg, który dociera do najgłębszych pokładów naskórka i pobudza skórę właściwą, ale nie narusza jej, może więc wykonać go każda kosmetyczka. Po tym zabiegu często zaleca się zastosowanie maseczek – facetoface.edu.pl. Skóra jest idealnie przygotowana, by przyjąć różnorodne składniki odżywcze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>