Stomatologia

Niewątpliwie to uśmiech i wygląd świadczy o człowieku. Wszak jak mówi przysłowie: jak cię widzą tak cię piszą. Dlatego czasami warto zgłosić się do dentysta z Gorzowa Wielkopolskiego, on pomoże nam w pielęgnacji uśmiechu, zna bardzo dużo sposób na to, aby nam uśmiech wybielić. Ale dużo zależy od tego, w jakim stanie są nasze zęby, jak często dbaliśmy o jamę ustną, jaki jest na styl życia, jakie żywienie preferujemy. To wszystko ma wpływ na to w jakim stanie będzie nasza jama ustna.

Stomatolog zacznie pracować nad naszym uśmiechem, musi zbadać stan naszego uzębienia. Musi zobaczyć czy wszystkie zęby są całe, czy nie są uszkodzone, czy żaden nie ma ubytku. Albo czy nie rozwija się choroba albo bakteria. Słowem musi zrobić przegląd całej jamy ustnej. Dopiero po stwierdzeniu że wszystkie zęby są przynajmniej w niezłym stanie, może wziąć się za reperację naszego uśmiechu. Dentysta z Gorzowa Wielkopolskiego (dentysta Gorzów: http://dentysta-stomatolog.com/gorzow-wielkopolski,1.html) zacznie od preparatu, który użyje na nasze zęby aby spróbować przywrócić im śnieżnobiały kolor. Kiedy zauważy, że to nie zadziała, spróbuje innych sposobów np. pasków wybielających, fluoryzacji, piaskowania zębów. Każdy z tych zabiegów może pomóc w przywróceniu zębom blasku. Oczywiście pełen sukces zależy od tego w jakim stanie były wcześniej nasze zęby. Jeśli było z nimi naprawdę źle, to nie spodziewajmy się nagłych efektów cudownego wybielenia. To tak nie działa. Duża część pracy nad białymi zębami to nasze dbanie o higienę i prawidłowy stan naszych zębów. Nikt za nas zębów po każdym posiłku nie umyje. Jeśli mowa o piaskowaniu zębów, to problemem mogą tu być alergie na metale którymi wykonuje się piaskowanie. Tu rola dentysty – lekarza który przed rozpoczęciem leczenia powinien spytać się pacjenta czy i na co jest uczulony. Jeśli wystąpi reakcja uczuleniowa wystąpi, możemy sobie zaszkodzić jeszcze bardziej niż przedtem. Dlatego też, tak ważna jest rozmowa na linii lekarz-pacjent. Bez tego nie będzie dobrej diagnozy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>